Don’t Expect Me To Live Cheap

Don’t Expect Me To Live Cheap

Don’t Expect Me To Live Cheap, Wear Cheap, Drive Cheap, Shelter In Cheap, Eat Cheap, Sleep On Bed Which Is Cheap, While Am Selling THE MOST VALUABLE PRODUCT THAT IS A MUST TO EVERYONE ON EARTH; “JESUS CHRIST” Who Has USHERED ME INTO “ABRAHAM’S LEVEL OF LIFE” And Mostly “HE SUPPLIES ALL MY NEEDS ACCORDING TO HIS RICHES IN GLORY” And He Has “PRE-BLESSED ME WITH ALL SPIRITUAL BLESSINGS”
How Can I Give A Way To Poverty? Can I Change Or Limit The Word Of God That He Will Give Me NATIONS And THE KINGS Will Bring Riches To Me?
How Can I Think Of My Self Being Poor? Can I Go Against His Word That Declares That I WILL EAT THE GOOD OF THE LAND?
How Can I Talk Of Poverty Being My Portion? Can I Oppose The Word Of THE MOST HIGH Which Keeps On Saying Am Blessed To Be A Blessing?
How Can I Confess Wants And Needs? Can I Prove PSALMS 23 Wrong?
How Can I Ever Put Myself Among The Poor? Can I Stop The Word Of The King That Sayeth I MUST TAKE CARE OF THE POOR In The Land He Gaveth Me?
How Can I Listen Your Comments About Me On Riches While I Know The COMMENT AND THE OPINION OF JEHOVA? No Way!

POTELEA KOTE; ANAYEUTAKA UKRISTO WA KIMASIKINI AKAE NAO, NA MBINGUNI ATANIKUTA NA ATAJUTA KWA KUTOWEZA KWAKE KUWA TAJIRI WAKATI BABA YAKE NDIYE ALIYEKUWA AKITOA NGUVU NA HEKIMA YA KUTUFANYA MATAJIRI!

Mwl D.C.K

Advertisements

Karibu kwenye Tovuti ya Kikristo... hapa utapata mafunzo Mbali mbali ya kukujenga kiimani ,kifahamu,kimazingira na hata kitabia Karibu Tena

Posted in Mafunzo

Toa mawazo,maoni

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

yaliyopita
Ungana nasi kwenye kurasa yetu  ya facebook na like page yetu-kuweza kutangaza neno la bwana na utabalikiwa sana..kwa kazi yako kuu kwani thawabu yako mbinguni ni tele

Andika E-mail kwenye box hapo chini kisha Bonyeza (jiunge Hapa)na uweze kujiunga na tovuti hii kupitia e-mail yako utakayojisajilia,tutaweza kukupa kila taarifa,habari zinazojili kwenye hii blog yetu asanteni

Join 2,205 other followers

Upcoming Events

No upcoming events

%d bloggers like this: